Itt egy újabb bizonyíték arra, hogy az informatikusok világában elég nehéz nőként boldogulni. Most azt nézte meg egy kutatás, hogy a GitHubon, ahol nyílt forrású kódokat lehet találni, hogyan értékelik a felhasználók a női és férfi szoftverfejlesztők által írt kódokat.
Az jött ki, hogy a nők által írt kódok általában jobb minősítést kapnak, de csak akkor, ha a fejlesztő neme rejtve marad.
A GitHubot kb. 12 millióan használják, és van egy olyan funkciója, ami engedi, hogy szoftverfejlesztők más fejlesztők munkájába dolgozzanak bele. Ezeket a munkákat aztán a projektgazdának értékelnie kell.
3 millió ilyen, értékelt munkát vizsgáltak most meg, és kiderült, hogy a nők által írt kódokat 78,6 százalékban fogadták el, a férfi fejlesztők munkáinál viszont ez az arány csak 74,6 százalék volt.
Viszont azokban az esetekben, amikben a női fejlesztők jelezték a nemüket az adatlapjukon, az elfogadottsági ráta 62,5 százalékosra csökkent.
A kutatás szerint tehát a szofverfejlesztők világában annak ellenére is hátrányosan különböztetik meg a nőket, hogy arányaikban valószínűleg egy kicsivel jobban is dolgoznak, mint a férfiak.
A magasabb elfogadottsági ráta azért is figyelemre méltó, mert a legtöbb felmérés szerint elenyészően kevés nő dolgozik ezen a területen. (Quartz)
(A címlapi képen Margaret Hamilton, a NASA egyik leghíresebb informatikusa látható.)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.