A pazarló magyar állam életének egy apró, ám kellően érdekes és felháborító szelete a Cseh Tamás Program, amely könnyűzenei témájú ügyekben szokta két marékkal szórni a pénzt.
A CSTP programjainak többségével könnyűzenészeket támogat. A pályázók nagy része vagy olyan befutott produkció szokott lenni, aki meg tudna élni a piacról is, vagy olyan fiatal, akinek a produkciójára joggal nem kiváncsi senki.
2016 február 10-án viszont nem előadóművészek, hanem újságírók, illetve egészen pontosan "tartalomkészítők" között osztottak szét 21 300 000 forintot. Azon még lehet vitatkozni, hogy jó ötlet-e zenészeket államilag támogatni, de abban nyilván minden jóérzésű ember egyetért, hogy újságírókat, bloggereket, miegyebeket elég nagy hiba.
És akkor még nem is néztük meg, hogy pontosan kinek osztogatták itt a közvagyont.
Először is nagyjából mindenkinek, aki méltóztatott pályázatot beadni. A CSTP sajtóközleménye alapján a "könnyűzenei tartalom készítésére és megjelentetésére" működtetett médiatámogatási program keretében 23-an álltak sorba, és 21-en kaptak is 600 000 és 2 000 000 forint közötti összeget a magyar államtól.
A legmagasabb összegű apanázst többé, illetve kevésbé megbecsült, jó ideje működő popzenei szaklapok (Recorder, Lángoló Gitárok, Hammerworld) kapták. Szomorú ez is, de az igazán izgalmas dolgok rajtuk túl következnek.
Gratulálunk a nyerteseknek!
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.