Mark Zuckerberg a napokban egy kínai gazdasági konferencián találkozott Liu Yunshannal, a kínai főcenzorral. Annyit lehet tudni, hogy a főcenzor feltett szándéka Mark Zuckerberg segítségét kérni, hogyan tehetnék hatékonyabbá a kínai internetet.
A kínai internetet nagyon szigorúan szabályozzák. Az olyan nyugati közösségi oldalak, mint a Twitter és a Facebook be vannak tiltva, mióta 2009-ben Ürümcsi városában egy etnikai indíttatású zavargások résztvevői a Facebookot használták kapcsolattartásra.
A tiltás feloldása ellen Zuckerberg régóta küzd, emiatt elképzelhető, hogy idővel, vagy talán éppen ezekben a pillanatokban megállapodnak valamilyen mindkét félnek kedvező megoldásban.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.