A Klik rossz hírét rázná csak le a kormány a megszüntetésével, de egy még nagyobb állami fenntartót képzelnek el a helyére

oktatás
2016 március 30., 11:59

A vs.hu kormányközeli információi szerint a Klik megszüntetésével csak egy még nagyobb központosított kormányzati vízfej jönne létre.

A Klik megszüntetésétől ugyanis elsősorban azt várják a kormány körül, hogy az elmúlt évek oktatáspolitikai kudarcai és botrányai feledésbe merüljenek, az óriási felhalmozott adósságról már nem is beszélve.

"Be kellett látni, hogy hiába szervezzük át vagy cseréljük le a vezetőjét, a Klik az Klik marad, az átalakítás nem mossa le a hozzátapadó rengeteg negatívumot. Egy új szervezet viszont tiszta lappal indulhat, a kormány pedig felmutathatja, hogy meghallgatta a tüntetők követeléseit."

- mondta el a lapnak egy vezető kormányzati tisztséget betöltő fideszes politikus.

A kormány sokáig nem is akart beleállni a Klik megszüntetésébe, Balog Zoltán és a hátrébb hívott Czunyiné Bertalan Judit is csak sokáig átszervezésről beszélt. Ehhez képest Rétvári Bence államtitkár két hete mégis a Klik megszűnését jelentette be.

Hivatalosan még nem tudni, mi jöhet a Klik helyére, de a lap úgy tudja, hogy működésében decentralizált, de még szélesebb hatáskörű szervezet jöhet majd, amit Palkovics László formálhat meg.

Ebbe pedig az általános és középiskolák mellett már az egyetemeket is betagoznák. Palkovics ugyanis szeretné, ha minden oktatási fenntartói feladat egyetlen kézbe összpontosulna. Mindez viszont a kancellári rendszert nem érintené, a gazdasági irányítása a felsőoktatási intéményeknek változatlan maradna.

A tervek szerint a koncepció két hét múlva kerülhet a kormány elé, a parlament pedig még áprilisban szavazhat az új állami intézményfenntartó struktúráról. Szeptembertől pedig már élesben is működhetne.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.