A felnőtteknek szóló színezőkönyveknek világszerte rengeteg rajongójuk van. Szakértők szerint a fiatal felnőttek azért szeretik ennyire a színezőket, mert így menekülnek ki a digitális világból, közben pedig olyan időtöltéssel pihentethetik az agyukat, ami a gyerekkoruk élményei közé repíti vissza őket.
Meglepő, de a Youtube-on van egy rakás vlogposzt, ami csak arról szól, hogy a vloggerek megszakértik a legújabb színezőkönyveket, és elmondják, hogy ők mivel színeznek.
Viszont a színezőkönyvek újbóli befutásával még a lázasan színező fiatal felnőtteknél is többet nyertek
a színesceruza-gyárak.
A színes tollakat és ceruzákat gyártó német Staedtlernél a Mashable Australia kérdéseire azt mondták, hogy az eladásaik jelentősen nőttek, mióta a felnőttek is színeznek. Sőt, a Staedtler üzemeiben új gyártósorokat kellett felállítani, hogy ki tudják elégíteni a villámgyorsan növekvő keresletet.
A szintén német Faber-Castell is hasonlókról számolt be, azt mondták, az ő eladásaikban is kétszámjegyű a növekedés.
A gyártók ráadásul azt is észrevették, hogy az embereknek már nem mindig elég a 38 darabos színesceruza-készlet, inkább nagyobbat, 72 vagy akár 120 darabosakat vesznek. A cégek ezért azt tervezik, hogy újabb színekkel bővítik a palettáikat, arra ugyanis harapnak a vevők.
Az iparág növekedését ráadásul az is hajtja, hogy a felnőttek új belépők a színezőpiacon.
Hogy az emberek színezni akarnak, az már onnan is látszott, hogy Johanna Basford, a felnőtteknek szóló színezőkönyvek úttörője 2013 óta három olyan színezőalbumot adott ki, ami a bestseller-listák élére tört több országban is. Basford már több mint 16 millió kötetet adott el világszerte.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.