Miért kellene robot rovarokat építeni, ha egyszer elég bedrótozni az élő rovarokat, és őket irányítani?
– gondolták egy szingapúri és egy amerikai egyetem kutatói, és az elméletet követte a gyakorlat: tényleg távirányítottak bogarakat. A Telegraph cikke szerint a Nanyan és a Berkeley tudósai megoldották, hogy a rovarok mozgásszerveit drótokon keresztül közvetlenül, rádiójelek segítségével irányítsák.
A kísérletről szóló tanulmányt itt olvashatják.
A kísérlet annyira sikeres volt, hogy a tudósok már úgy látják, a jövőben akár a most divatos drónok helyett is inkább a természet által létrehozott, a mostani robotoknál sokkal hatékonyabb és ellenállóbb élőlényeket fogunk távirányítani, és mindenféle célra felhasználni. Ráadásul az itt használt technológia egészen olcsó, 5 dollárnyi eszközzel irányították a bogarakat.
És a bogarakat se kell félteni: azok a bogarak, akiken a kísérletet végrehajtották, talán még most is élnek, mivel miután leszedték róluk a huzalokat és a chipet, vidám másztak tovább a dolgukra – állítják a tudósok.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.