A CERN részecskegyorsítója, a Nagy Hadronütköztető a világ egyik legerősebb részecskegyorsítója. Nem véletlenül az a neve, hogy
Nagy Hadronütköztető.
A menyét viszont csak egy aranyos kis emlős, hossza 15-26, vállmagassága 3-7 centiméter. Nem véletlenül csak az a neve, hogy Mustela nivalis, és nem az, hogy
Nagy Hadronütköztető.
Mégis képes volt arra, hogy hetekre leállítsa a hatalmas, 27 kilométer kerületű körben helyet foglaló (ebbe talán többször, mint ezerszer is beleférne egy menyét!) részecskegyorsítót.
A CERN munkásai arra lettek figyelmesek, hogy a részecskegyorsító az éjszaka közepén megállt. Ennek valamilyen elektromos meghibásodás volt az oka, ezért körülnéztek, és a részecskegyorsító megrágott tápkábele mellett szőrös maradványokat találtak.
"Valószínűleg egy menyét volt"
- mondta a CERN szóvivője.
Kis teljesítménykiesés egy részecskegyorsítónak, hatalmas teljesítmény egy menyétnek! (npr)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.