Rablók lettek a Bader-Meinhof Csoport egykori terroristái

bűnügy
2016 május 29., 17:31

A német rendőrség szerint az egykori Bader-Meinhof Csoport terroristái állnak több, az utóbbi hónapokban elkövetett rablótámadás mögött. A magukat Vörös Hadsereg Frakciónak nevező csoport a 70-es és 90-es évek között legalább 30 embert ölt, meg és számos robbantásos merényletet és emberrablást követett el. A céljuk a kapitalizmus megdöntése volt. A csoport 1998-ban oszlott fel.

BKA
photo_camera A Bader-Meinhof Csoport tagjai régi rendőrségi fotón.

A terroristák közül többen azóta is bújkálnak, ám hármuk DNS-ét megtalálták januárban egy rablótámadáshoz használt autóban. A német rendőrség most azt közölte, hogy nem csupán a januári rablást követhették el ők, hanem öt további támadást is.

A csoport az utóbbi hónapokban szupermarketeket rabolt ki, fegyvert fogva a személyzetre, és így elszedve a bevételeket. Két alkalommal akkor csaptak le, amikor pénzszállító autóba rakták éppen az áruházak aznapi bevételeit. Összesen 380 ezer eurót (120 millió forintot) raboltak már össze a gyanú szerint.

BKA
photo_camera   A Bader-Meinhof Csoport tagjai régi rendőrségi fotón.

A három elkövető - Ernst-Volker Staub, Daniela Klette és Burkhard Garweg - az egykori terrorista csoport úgynevezett harmadik generációjához tartoztak, akik a 80-as és 90-es években vettek részt merényletekben.

1993-ban a rendőrségi gyanú szerint ők hárman lehettek az elkövetői a wieterstadti börtön elleni robbantásos merényletnek. Daniela Klette pedig az 1991-es lövöldözésnek is egyik tettese lehetett, amikor a csoport a bonni amerikai követséget támadta meg.

A német rendőrség szerint a három terroristából lett rabló Hollandiában rejtőzködhet, és csak rabolni járnak át Németországba. (telegraph)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.