Az organikus mezőgazdálkodáshoz használnák az eszközt, ami katicákat és ragadozóatkákat szórna szét a földeken, hogy aztán azok felzabálják a kártevőket.
A technológia elterjesztésétől azt várják, hogy olcsóbb legyen a biogazdálkodás. Viszont a kihívás nagy, komoly munka olyan szóródrónt tervezni, ami ugy képes kivetni a rovarokat, hogy azok ne sérüljenek meg, illetve ne egyék meg őket azonnal a madarak.
A dán kutatók jelenleg azon dolgoznak, hogy ezekre a kérdésekre megoldást találjanak. A projekt finanszírozásába komoly összeggel szállt be a dán állam is. Első körben az eperföldekre, az orchideaültetvényekre és a karácsonyra készülő fenyőtelepekre koncentrálnak majd, mivel ezek viszonylag kisebb területet jelentenek.
Korábban nagyon erőforrás-igényes és ezzel együtt drága módszer volt nagy területen alkalmazni a természet saját kártevő-ellenes mechanizmusait, de a drónoktól most azt várják, hogy jóval egyszerűbb lesz a folyamat. (BBC)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.