Aki a kattintások után pénzt akar keresni, bannereket helyez el az oldalán (így tesz a 444 is), és ahogy fejlődik az internet, úgy harap ki belőle egyre nagyobb szerepet a Facebook meg a Google, így nyilvánvalóan a híroldalak meg a blogok hirdetései is megváltoznak.
A magyar internetet így a keresésekre optimalizált vagy sokszor szimplán random Google-hirdetések uralják le, amik hol idióta, hol pedig veszélyes oldalakra visznek át. Ráadásul gyakran vagy nincs semmi értelmük, vagy hazudnak, vagy mindkettő, és még undorítóak is.
Megnéztük, mi a valóság a gyakran felbukkanó hirdetések mögött: kik ezek a csodálatos emberek, akik állítólag magyar kisvárosokban élnek, és mik ezek a csodagennyek, amiket ránk akarnak sózni?
A képen látható nő nem magyar, és nem nyelvet tanul: a dán Annemette Ovlisen 2014-ben egy kísérletben vett részt, amiben egy depresszió gyógyítására szolgáló eszközt tesztelnek.
A 32 éves paksi hölgy igazából egy amerikai nő, aki ebben a 3 éves keresztény videóban beszélt Jézusról:
Ez az anyuka igazából Ke$ha, az amerikai popsztár még 2012-ben, hidratáló arcmaszkban.
Róla nem sikerült többet megtudni, csak annyit, hogy Lengyelországban meg lengyelként fut.
Ez a XXI. századi tündérmese sem Magyarországon történt: a 48 éves kaposvári Renáta igazából Suzan Jusufi, egy 40 éves düsseldorfi takarítónő, aki heti 20 órában dolgozik, havi 500 euróért, a családja pedig segélyre szorul.
Azért is látványos a különbség, mert balra Josie Gibson brit celeb látható, jobbra pedig Jennifer Ellison angol modell és színész van.
Itt legalább tényleg ugyanaz a két ember, de nem egy boszorkány trükközése áll a háttérben, hanem egy egyszerű ráncfelvarrás.
A képeken elvileg egy mindenféle kamu gyúrós oldalak által felkapott testépítő van, de még ha minden igaz, Darren McAllannek akkor is legalább 98 napjába telt, mire így kigyúrta magát.
A kenyérfa gyümölcse ehető, bár kellemetlen ízű, úgyhogy diétára jó lehet, de a porckorongsérvet valószínűleg nem gyógyítja meg.
A képen látható izé egy Fülöp-szigeteki étel, a balut, ami egy megtermékenyített kacsa- vagy csirketojás, benne egy majdnem kifejlett embrióval. Rengeteg benne a fehérje, de önamgában nem elég az izomtömeg-növeléshez.
A képen látható kakaónövény termése a szervezetben endorfint szabadít fel, ellazítja az izmokat, és energiát ad, ezért vannak klubok, ahol már kokain helyett fogyasztják, de az ízületeket nem fogja regenerálni.
Ez a kép egy lengyel fórumról származik, ahol varázsgomba-termesztők számolnak be a kísérleteikről, ez pedig egy félresikerült rozsos gombásítási kísérlet lehet. Jó eséllyel mérgező is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.