Csak Robert O. Work, az amerikai védelmi miniszter helyettese fogadta washingtoni látogatásán Simicskó Istvánt, ami a diplomácia sajátos nyelvén finom utalásféle szokott lenni. Pedig momentán a katonai kapcsolatok szinte felhőtlenek a két ország között, mert Orbán Viktor demokráciaexport-ellenes dörgedelmei ellenére hazánk aktív szereplője a demokráciakereskedelemnek. Simicskó István maga is azt állította Washingtonban, hogy
"magyar részről megerősítettük missziós szerepvállalásainkat és továbbra is eltökéltek vagyunk a jelenlegi biztonsági kihívások megfelelő kezelésében. Mind a NATO által deklarált, mind pedig a koalíciós műveletek végrehajtása során hazánk méretéhez, haderejéhez és gazdasági teljesítőképességéhez mérten jelentős számú katonával veszünk részt külföldi missziókban."
A Honvédelmi Minisztérium közleménye szerint Work miniszterhelyettes a tárgyaláson üdvözölte és elismerte hazánk erőfeszítéseit a transzatlanti kapcsolatok további erősítése, a védelmi költségvetésünk növelése, valamint a nemzetközi terrorizmus elleni fellépésünk terén. Az amerikai fél méltatta Magyarország védelmi költségvetésének növelését, amely az előzetes terveknek megfelelően 2026-ig így megközelíti a GDP 2%-át.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.