Letartóztatták a foglyot agyonverő börtönőröket

bűnügy

A Fővárosi Törvényszék csütörtöki döntésével előzetes letartóztatásba helyezte azt a három börtönőrt, akik a Törvényszék szemérmes megfogalmazása szerint 2016 novemberében "bántalmaztak", valójában agyonvertek egy fogva tartottat.

A nyomozók gyanúja szerint a három börtönőr "egymás tevékenységéről tudva, közösen bántalmazta" a séretettet, aki, ismétlem, belehalt a "bántalmazásba".

A katonai ügyész a szökés és elrejtőzés, valamint az eljárás mehiúsításának veszélyére hivatkozva kérte a letartóztatást. A gyanúsítottak védői enyhébb kényszerintézkedést tartottak volna csak indokoltnak.

A bíróság szerint a terheltek a szolgálati helyen elkövetett bűncselekményeik miatt a személyi állomány fegyelmi helyzetének biztosítása miatt sem hagyhatóak szabadlábon, ezért az ügyész kérését fogadta el. (Via MTI)