Házi őrizetbe került Budaházy György

bűnügy
2017 február 13., 17:53

Kora este kiszabadult az előzetes letartóztatásból Budaházy György, akit 2016 augusztusában nem jogerősen 13 év fegyházbüntetésre ítéltek. Az elsőfokú ítélet után Budaházy, aki korábban házi őrizetben volt, előzetes letartóztatásba, a Venyige utcai börtönbe került.

Budaházy György az ellene és 16 társa ellen terrorcselekmény miatt indult per tárgyalásán a Fővárosi Törvényszék tárgyalótermében 2016. augusztus 30-án. A bíróság az elsőfokú ítéletben 13 év fegyházbüntetésre ítélte a terrorcselekménnyel, testi sértéssel, kényszerítéssel vádolt Budaházy Györgyöt. (Fotó: Mohai Balázs Fotó: Mohai Balázs / MTI)
photo_camera Budaházy György az ellene és 16 társa ellen terrorcselekmény miatt indult per tárgyalásán a Fővárosi Törvényszék tárgyalótermében 2016. augusztus 30-án. A bíróság az elsőfokú ítéletben 13 év fegyházbüntetésre ítélte a terrorcselekménnyel, testi sértéssel, kényszerítéssel vádolt Budaházy Györgyöt. (Fotó: Mohai Balázs Fotó: Mohai Balázs / MTI)

Csakhogy ma délután átvitték a Nagy Ignác utcai bv-intézetbe, ahonnan az enyhébbnek számító házi őrizetbe került. Az Origo szerint kora este az érdi lakásába szállították.

A Magyar Nemzet szerint minden bizonnyal a Kúria döntött a házi őrizetbe helyezésről, és a hatóságok hasonlóan jártak el a másod- és negyedrendű vádlottaknál is.

Update: Az MTI kereste Szikinger Istvánt, Budaházy György ügyvédjét, aki a sajtóból értesült védence kiengedéséről. Mint mondta, a Kúria döntése állhat a háttérben: a Fővárosi Törvényszék augusztusi, elsőfokú ítélethirdetése után házi őrizetet rendelt el, ami ellen a vádhatóság fellebbezett, de Budaházy György október végéig otthonában tartózkodott, és csak akkor vitték vissza a börtönbe, amikor a Fővárosi Ítélőtábla helyt adott a vádhatóság fellebbezésének. Ezután Szikinger újabb kérelmet adott be a házi őrizet érdekében, ezt fogadhatta el a Kúria. Hivatalos értesítést nem kaptak, a Kúria az MTI-nek keddre ígért tájékoztatást.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.