A nemzetpolitikai államtitkár Izraelben mutatta be Magyarország diaszpórapolitikáját

POLITIKA
2017 március 07., 12:39
comments 17

A magyar kormány kiemelt figyelmet fordít a diaszpórában élő magyarságra – mondta Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár, aki az izraeli parlamentben rendezett Diasporas 2017 – International Seminar című nemzetközi konferencián mutatta be Magyarország diaszpórapolitikáját és a kabinet nyugati kisebbségben élő magyar fiataloknak szóló legfontosabb programjait.

A nemzetpolitikai államtitkárság közleménye szerint az államtitkár a legfontosabb programok között említette a 2013 óta „nagy sikerrel futó” Kőrösi Csoma Sándor Programot. A program eddigi sikereinek köszönhetően az ösztöndíjasok számát idén a korábbi 100-ról 115-re emelik és 2017-ben is küldenek ösztöndíjast az Izraelben élő magyar közösségekhez is – közölte.

Beszélt arról is, hogy a Magyar Diaszpóra Tanács legutóbbi, 2016. november 30-án tartott ülésén elfogadták a Magyar diaszpórapolitika – Stratégiai irányok című dokumentumot, amiben kiemelt célként jelölik meg a kisebbségi helyszíneken működő hétvégi magyar iskolák fejlesztését, és azok integrációját a magyarországi és a befogadó országok oktatási rendszerébe.

Az államtitkár a magyar nemzetpolitika eddigi legnagyobb sikerének nevezte az egyszerűsített honosítási eljárás bevezetését, aminek az indulása óta 940 ezerrel bővült a magyar állampolgárok száma: 830 ezren szereztek honosítással állampolgárságot és 110 ezerre tehető az állampolgársági megállapítások száma a diaszpórában. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.