Ijesztő a kormány számára, hogy a TASZ embereknek segít abban, hogy ki tudjanak állni jogos érdekeikért bármilyen hatalommal szemben, mondta a jogvédő szervezet vezetője, Kapronczay Stefánia a Népszavának adott interjújában. Arra a kérdésre, hogy miért lett a TASZ-ból közellenség, Kapronczay úgy reagált, hogy
"mert olyan ügyekről beszélünk, amelyekről a kormány nem akar beszélni, de még meghallani sem."
A TASZ vezetője szerint bár a kormány az átláthatóságra hivatkozik, ami helyes és elfogadható lenne, de a közhasznú civil szervezetek jelenleg is átláthatóan működnek. Az éves beszámolóik fent vannak a honlapon, ezekben tételesen szerepelnek a vezetők fizetései, és az is, hogy milyen forrásból mennyi pénzt kap a TASZ.
"Tehát minden, amit a kormány firtat nyilvános adat. Ezért gondoljuk, hogy a valódi cél nem az átláthatóság, hanem annak elterjesztése, hogy ezekben a szervezetekben nem lehet bízni, mert zavaros a pénzügyi hátterük. Mindez beleillik abba a folyamatba, ami 2010 óta zajlik: minden államon belüli és kívüli szervezet ellen, amely képes lenne a kormány működését monitorozni, kontrollálni, keretek közé szorítani, volt valamilyen lépés,"
állítja Kapronczay. A kormány törvénytervezete a lejárató kampányával együtt az orosz és izraeli mintát követi a TASZ vezetője szerint,
"egyrészt erősen igyekszik összekötni a külföldi finanszírozás létét valami nemzetellenes, országellenes tevékenységgel, másrészt kötelezi a szervezeteket arra, hogy csak ezt a bélyeget viselve nyilvánulhassanak meg a közéletben. Mivel a civil szférán belül sok az együttműködés, ezért sok olyan szervezet is kiáll a tervezet ellen, amelyeket ez még nem érint. Még, mert az is látszik, hogy ahol elkezdtek a civil szervezetek ellen törvényeket hozni, ott nem álltak meg egynél."
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.