Vasárnap 18 esetben összesen 48 embert mentettek ki a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai a tóból. A mentések többsége alatt II. fokú viharjelzés volt érvényben.
A police.hu összesítése szerint nyolc vitorlás borult fel vagy akadt fenn homokpadon. Két kisgéphajó műszaki hiba miatt nem tudott kiköteni, négy gumimatracos és két vízibiciklis elsodródott a nagy szélben, egy szörfös és egy úszó pedig kimerültek, vízirendőrök segítségére szorultak.
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitánysággal ezzel kapcsolatban arra emlékeztetett, hogy a katasztrófavédelem által működtetett szárazföldi viharjelző rendszert tavaly nyár óta segíti a Balaton vízfelületén a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság által rendszeresített sárga és piros zászló. I. fokú viharjelzésnél a vízirendészet kigéphajóin sárga, II. fokú viharjelzés esetén piros zászlóval hívják fel a figyelmet a veszélyre.
Elsőfokú viharjelzés esetén a jelző percenként 45-ször villan. Ha ez van érvényben, úszni, csónakozni és vízi sporteszközzel a tóban tartózkodni csak a parttól 500 méteren belül szabad. Másodfokú viharjelzés esetén 90-szer villan a jelző percenként. Ilyenkor se sporteszközzel, se anélkül nem szabad a vízben tartózkodni, csak vitorlással.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság az alábbi tanácsokat osztotta meg a rendőrség honplapján:
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.