Kitörő, ütemes tapssal és skandálással fogadták az MTI nyomasztó időket idéző tudósítása szerint Vlagymir Putyin elnököt az Artek nevű tábor kis lakói. A TASZSZ egykori hangvételét idéző magyar kormányhírügynökség szerint Putyin olyanokat mondott, hogy
"Artek sok mindent ad. Megtanít új ismeretek megszerzésére. Szeretném, ha ez a tudás, a szakértelem, a nagy becsű "artekos" megnevezés, a barátságok, amelyek itt szövődnek egész életetekre megmaradnának."
Az Ukrajnától a nemzetközi jog megsértésével elcsatolt Krímben található nemzetközi gyermektábor minden szempontból igazi hidegháborús létesítmény. Bár a hidegháború előtt, 1925-ben alapították meg a szovjetek, akkor lett híres, amikor 1982-ben a propagandaháború középpontjába került.
Samanta Smith tízéves amerikai iskoláslány ugyanis a hidegháború alatt, 1982-ben levelet küldött Jurij Andropovnak, a Szovjetunió Kommunista Pártja akkori főtitkárának, megkérdezve tőle azt, hogy háborút akar-e vagy békét. Válaszul a szovjet vezető meghívta az akkor tízéves Samanthát látogatásra a Szovjetunióba, azon belül az Artek gyermektáborba is, amit Samantha elfogadott.
Talán ma is ezt mesélné, ha 1985-ben meg nem hal repülőszerencsétlenségben.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.