A Cambridge University Press kiadója meggondolta magát, és mégsem fognak kínai kérésére blokkolni több mint 300 cikket Kínából. A cikkek olyan érzékeny kérdésekkel foglalkoznak, mint Tibet vagy a Tienamen téri vérengzés.
A China Quarterly című szakkiadvány szerkesztője, Tim Pringle hétfőn jelentette be, hogy a kiadó korábbi döntését komoly kritikák kísérték, ezért úgy döntöttek, felülbírálják azt. Pringle szerint a nemzetközi tudományos közösség fellépése segített abban, hogy a kiadó meggondolja magát. Szerinte egy tiszteletben álló kiadónak amúgy is az a dolga, hogy a tudományos szabadságot a gazdasági érdekek elé helyezze.
A közelmúltban Hszi Csin-ping kormánya komoly lépésekkel növelte a cenzúra mértékét Kínában, újságíróktól kutatókon át sokakat sújtottak intézkedések. (Financial Times)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.