Hatalmas étvágya van Kínának szamárra, és az utóbbi időben leginkább Afrikából vesznek, mert a hazai utánpótlás vészesen fogy. Csakhogy közben az afrikai szamarak is nagyon fogynak, ezért számos országban megtiltották az exportot. Ahol viszont még legális, ott hatalmas üzlet lett a szamárfeldolgozás, számolt be a Quartz.
Kenya lett az egyik legfontosabb szamárvágó ország, naponta 400 állatot ölnek le az ország három jelentős vágóhídján. A fő probléma ezzel az, hogy a szamarak egy jelentős része lopott, vagy a szomszédos országokból (Tanzániából és Szomáliából) átcsempészett példány.
Mivel a régióban nincs tudatos tenyésztési program, a csacsik nagyon hiányoznak a mezőgazdaságból, ahol szállítaniuk kellene dolgokat. Kínában viszont gyógyszert csinálnak belőlük, nagy az igény a bőrükre is, és a húsukat is szívesen fogyasztják egyes tartományokban.
A szamarak ára Kenyában megháromszorozódott az utóbbi két évben, ami jelentősen felgyorsította levágásukat. (quartz)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.