A tudósok megfejtették a rejtélyt, hogy miért lehet az eddig előkerült mamutmaradványok nagy része hímnemű. A Svéd Természettudományi Múzeum kutatója, Love Dalen szerint a gyapjas mamutok fiatal hímei a mai vadelefántok fiatal hímeihez hasonlóan a csordától elkülönülve, magányosan kóboroltak, és a csordában járó mamutoknál nagyobb kockázatokat vállaltak.
Így ezeket a mamutokat gyakrabban sodorta el a folyó, többször szakadt be alattuk a jég, gyakrabban gyalogoltak ingoványba vagy estek víznyelőkbe.
A nőstény mamutok a fiatal hímekkel szemben szinte mindig csapatban mozogtak egy, a veszélyes helyeket jól ismerő matriarka vezetésével.
A kutatók 98, Szibériában talált mamutmaradványon végeztek genetikai vizsgálatokat, ez alapján a csontok 69 százaléka hímnemű állatoké volt. (Via The Guardian)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.