Eltörölték a netsemlegességet biztosító előírásokat az Egyesült Államokban

külföld
2017 december 14., 18:54
comments 201

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága csütörtöki ülésén tárgyalta a hatóság vezetőjének, Ajit Pai-nek előterjesztését, amiben

a netsemlegesség eltörlését javasolta.

A szavazás során a bizottság három republikánus párti tagja igennel, két demokrata párti tagja pedig nemmel szavazott, így eltörölték a netsemlegességet biztosító előírásokat. A szigorú szabályokat még 2015-ben fogadta el az akkor még demokrata párti többségű bizottság. A netsemlegességet garantáló előírások lényege, hogy azok

megtiltják a szélessávú internet szolgáltatóknak, hogy leállítsák vagy lassítsák a hozzáférést tartalmakhoz, vagy fizetség ellenében egyes tartalomszolgáltatókat olyan előnyben részesítsenek, amelynek eredményeként azok szolgáltatásai másokénál gyorsabban juthatnának el a fogyasztóhoz.

(BBC)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.