Magyar Hang néven, hetilapként éledt újjá a Magyar Nemzet

Tbg
Média
2018 május 18., 10:48

Pénteken jelent meg a Magyar Hang első évfolyamának első száma, kapható az újságárusoknál. A szerkesztőség a megszűnés elől menekült, Simicska Lajos tulajdonos az április 8-ai bukó után bezárásra ítélte a lapot, még eladni sem hajlandó, pedig akadna rá vevő.

Ha valaki hetilapformátumot keresne, ne tegye, úgy néz ki az újság, mint egy napilap, ahol én vettem (Margit híd, budai hídfő), a Magyar Hírlap, a Népszava és a Magyar Idők mellett csücsült (vagyis inkább kétréthajtva térdelt).

photo_camera Rongyosra lapszemlézett példány a 444 szerkesztőségében.

Ára 490 forint, ami szemben az Időkkel (180), a Szavával (270) és a Hírlappal (170) sok, ám még egyszer, egy napilap kerül ennyibe.

A Magyar Hang szerkesztősége önerőből igyekszik megmaradni a piacon, húzónevei közül a volt nemzetes kollégák (Szerető Szabolcs, Torkos Matild, Puzsér Róbert, György Zsombor, Lukács Csaba) és a Népszabadságba rajzoló Marabu említendők.

Marabu Orbán-ábrázolása. Vajon mit néz a miniszterelnök? A lapból kiderül!
photo_camera Marabu Orbán-ábrázolása. Vajon mit néz a miniszterelnök? A lapból kiderül!

Az első számban található interjú a Parnograszt zenekar frontemberével a választásokról és a cigányok szavazatairól, de Veiszer Alindával és Mellár Tamással is interjúztak. Utóbbi arról beszélt a lapnak, hogy a polgári körökhöz hasonló civil körök megszervezésével lehetne újra felépíteni egy demokratikus ellenzéket, a központi tömegtüntetések nem sokat érnek mondanivaló, és politikai elképzelés, koncepció nélkül. Interjút közöl a lap a legnagyobb pécsi ellenzéki megmozdulást szervező hollanddal, Simon Wintermansszal, aki 1997-ben költözött Magyarországra.

A lapnak online változata is van, előfizetni ott lehet.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.