2011. óta ismeri az arcát a fél világ, vagyis már igazi régi mémmotoros a fájdalmas arckifejezése miatt világhírű Hide The Pain Harold. A féfiről 2016-ban a 444 írta meg először, hogy hús-vér személy, sőt egyenesen magyar, Arató Andrásnak hívják és nyugdíjas világítástechnikai szakember.
Arató karrierje, ma már hihetetlennek hangzó módon, az iwiw-en indult, itt írt rá ugyanis egy stockfotóügynökségnek dolgozó fotós, hogy pont ilyen arcú embert keres egy sorozat elkészítéséhez. Arató belement, majd alkalmi stockfotómodell lett belőle, hogy 2011. szeptember 13.-án egy Greenen72 nevű felhasználó a Facepunch egyik fórumába kiposztolja pár fotóját, elindítva ezzel a mémkarrierjét.
(A stockfotó-ügynökségek reklámokhoz, kiadványokhoz, plakátokhoz felhasználható fényképeket készítenek, rendeznek katalógusokba és árulnak.)
Bár évekig nem különösebben foglakozott az egésszel 2016.-ban aktivizálta magát, vagyis leleplezte magát az orosz rajongói előtt. A comig out híre az egész neten nagy hullámokat kavart, Arató ennek hatására saját Youtube-csatornát, majd Facebook-oldalt indított.
Harold pár napja kiposztolt egy olyan fotót az oldalára
amilyent ebben a fantasztikus gombaszezonban akár én is kiposztolhattam volna
de az persze a kutyát sem érdekelte volna, mivel nekem sajnos nincs ilyen vonzó, ugyanakkor mélyen fájdalmasnak tűnő mosolyom.
Az eredmény? Íme:
És ki tudja, hol a vége.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.