9000 kilométeres úszásra indult Japánból az 51 éves Ben Lecomte. A francia férfi tervei szerint napi nyolc órákat úszva fél év alatt érne át az Egyesült Államokba. Rendkívüli vállalkozásával a klímaváltozásra akarja felhívni a figyelmet. Egy kutatócsoport kíséri majd az útján, ők az óceánt ellepő műanyaghulladékról és a fukushimai atomszennyezés hatásairól is adatokat gyűjtenek majd amellett, hogy megfigyelik, milyen hatással van Lecomte szívére az extrém megterhelés.
Az Egyesült Államokban élő, de francia állampolgárságú Lecomte napi több órás, nyílt vízi úszásokkal készült az óceánátúszásra. Útja során komoly veszélyek leselkednek rá cápáktól mérgező medúzákon át a rendkívül hideg vízig. És ezek csupán a fizikai veszélyek, a pszichológiaiakra vizualizációs és disszociációs gyakorlatokkal készült. "A szellemi felkészülés még a fizikainál is fontosabb. Mindig törekedni kell rá, hogy valami pozitívra gondoljak. Ha nincs mivel elfoglalni az agyam, akkor spirálba kerülök, ekkor kezdődnek a bajok" - mondta Lecomte az AFP-nek.
Lecomte mostani úszására már hat éve készül, de a terv még régebben megfogalmazódott benne. Pedig amikor 1998-ban 73 nap alatt átúszta az Atlanti-óceánt, a 6400 kilométer megtétele után partot érve első szavai azok voltak, hogy "ezt soha többé". "Nem tartott sokáig meggondolnom magam. Három-négy hónappal később már a következő kalandomon gondolkodtam".
Lecomte-ra a következő hónapokban elég utalmas napi rutin vár. Nyolc órát fog úszni, majd a kísérőhajó fedélzetén étkezik és alszik, hogy aztán újra vízbe ugorjon. Az út során napi nyolcezer kalóriát fog fogyasztani, mindezt teljesen cukormentesen. "A kalória nagy részét zsírban gazdag ételekből fedezem" - mondta. Kísérőhajója GPS-es nyomkövetővel van felszerelve, így weboldalán követni lehet, hogy hol tart. (Via BBC)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.