Rövid, nem túl eredményes kényszerpihenő után úgy döntöttünk, visszahozzuk nektek a Review-rovatot, és ezt követően minden fordulóban összeszedjük, ami vicces-érdekes-figyelemre számot tartó történés akadt a #besztlígben. Itt van mindjárt az első felvonás, frissen, ropogósan, parancsoljatok (a jövőben majd igyekszünk megelőzni a tévés összefoglalókat is, de ez most így sikerült, elnézést érte):
Első ránézésre és a végeredményt tekintve is Guardiola csapata tűnt sokkal erősebbnek a kezdőcsapatoknál, még úgy is, hogy a padon kezdett többek között Jesus, Sané valamint De Bruyne is. Az Arsenalnál kapásból ki lehetett szúrni néhány gyenge pontot: a Sokratis-Mustafi belső védő páros nyilván adta magát, de arra is kevesen számítottak, hogy a tavasszal még a Ligue 2-ben aprító, 19 éves Matteo Guendouzi kezdeni fog a középpálya közepén.
Guardiola stílusát ismerve sejthettük, hogy a legtöbb a labdakihozatalokon és ezek megakadályozásán fog múlni a meccs során. Ez már az első percektől kezdve be is igazolódott: a City magasra tolt védekezésével tulajdonképpen 4-4-2-ben támadott le. Az Arsenal középpályásai részéről először Xhaka, majd Guendouzi is visszalépkedett, hogy segítsenek a labda előrejuttatásában, ez azonban nem vezetett sikerre, mert Özilék rendre elszigetelten, a City középpályásai mögött helyezkedett megjátszhatatlanul. Emiatt az Arsenal részéről sokszor csak vaktában előrerugdosott a labdák következtek, amelyek rendre a manchesteriekhez kerültek (second ball).
A másik oldalon Emery egy kevésbé agresszív hozzáállást választott védekezésben. Az Arsenal nem támadott le magasan, helyette a City térfelének közepén húzták meg a védelem első vonalát. Ezzel lehetőséget adtak Stones-éknak, hogy szabadon járassák a labdát a két oldalvonal között a pálya teljes szélességében. Az Arsenal alakzata nagyon keskeny volt, egyértelműen a pálya középső részét akarták lezárni, így viszont jókora terület nyílt a széleken Mendy és Mahrez előtt.
A City alakzata labdakihozataloknál egy tipikus hibrid formáció volt.Labdával azonnal átálltak 3 védős rendszerre, ami praktikusan azt jelentette, hogy Mendy (a balbekk) előrébb húzódott a szélen, és kvázi szárnyvédőt - azaz középpályást - játszott.
Ők ketten Sterlinggel komolya zavarokat tudtak okozni Bellerinnek, és többször is a védelem mögé kerültek, nem egyszer lendületből. Az első gól is kettejük összjátékából született, a második pedig egy az egyben Mendy számlájára írható.
Az első félidő hatalmas manchesteri fölényt hozott, az Arsenal alig-alig jutott el a City kapujáig. Az eredmény ezzel együtt inkább a hazaiakra nézve volt hízelgő, hiszen a manchesteriek mindössze 1-0-ra vezettek a fordulásnál, ezzel a Sterling-góllal:
Emery-nek muszáj volt gyorsan kitalálni valamit, ezért aztán az Arsenal sokkal bátrabb és agresszívabb játékkal jött ki a második félidőre. Többször tudtak labdát szerezni a City térfelén, de igazán nagy helyzet egyik ilyen szituációból sem alakult ki.
Bár az Arsenal volt aktívabb, gólt mégis megint a vendégek szereztek, ráadásul olyat, ami tökéletesen összefoglalta Pep Guardiola meccsre kitalált taktikáját. Mendy kulcsfontosságú szerepe ezúttal is kidomborodott: a francia teljesen üresen kapta a labdát, és miután kis területen megjáratták társai, máris hat(!) Arsenal-védőt vett le a tábláról.
Ezt követően 20-30 méteres labdavezetés után egy sima mögékerüléses, kettő az egy elleni szituációból visszakapta a labdát a szélen, a második hullámban érkező Bernardo pedig beverte azt a léc alá.
A meccskép összességében leginkább azt árulta el: a City képes ott (vagy közel ott) folytatni, ahol abbahagyta tavaly. Az Arsenalról ennél jóval kevesebbet tudtunk meg - akik Emery-t temetik, azokra nyugodtan legyintsetek egy hatalmasat, ennyiből végletes következtetéseket megfogalmazni sosem szabad -, és amit igen, abben sem lehetünk teljesen biztosan. Az mindenestre már mást látható, hogy a baszk edző egyik legkomolyabb feladata az lesz, hogy megtalálja a csapatszerkezeteben Mesut Özil helyét, aki az utóbbi években már sokadik alkalommal játszotta el Gárdonyi Géza regényhősét az aktuális rangadón.
A 9 milliméter most kivételesen nem egy fegyver kalibere, hanem a távolság, amennyivel Jan Vertonghen fejese áthaladt a gólvonalon a Newcastle United-Tottenham (1-2) meccsen.
Távolságról-méretről itt nincs tudomásunk, de a hét hülyéje minden kétséget kizáróan az a newcastle-i drukker, akit három évre tiltottak ki kedvenc klubja stadionjából, miután úgy gondolta, jó ötlet a péniszét nadrágjából elővéve rázni, és ezzel hergelni a Spurs szurkolóit. Nem volt az.
A West Ham a szezon előtt az átigazolási piac egyik legaktívabb szereplője volt, ráadásul a szakértők többsége úgy tartotta, hogy a chilei Manuel Pellegrini vezetésével (ő korábban a Real Madrid edzője is volt), tényleg lehet végre esélyük egy komolyabb eredményre a bajnokságban. Ehhez képest az első fordulóban nem csupán simán lefeküdtek a Liverpoolnak (0-4, sanszuk nem volt, egyetlen pillantra sem), de még egy olyan húzásuk is akadt a pályán, ami a BLASZ IV-ben is gáz volna, már, ha és amennyiben, ott előfordulna egyáltalán ilyesmi:
A Chelsea és Maurizio Sarri, a Kékek új olasz vezetőedzője győzelemmel mutatkozott be a ligában: a Huddersfieldet verték sima 3-0-ra, Kanté szerencsés-, és Jorginho büntetőből szerzett góljával, illetve Pedro találatának köszönhetően. Sarri pedig tett arról, hogy legalább 90 percig ne gyötörje a cigaretta utáni kínzó vágy, íme:
Kettőt is tudunk mondani. Egyrészt nagyon-nagyon ritka lehet, hogy a balbekkek ennyire jó hetet zárnak egy bajnokság nyitófordulójában: a unitedes Shaw gólt szerzett, Mendy két gólpasszt osztott ki a City-ben, a görög Holevasz ugyanezt lemásolta a Watford színeiben, de a Palace-ban játszó van Aanholt, valamint a liverpooli Robertson is asszisztált egy gólhoz a hétvégén.
Másrészt: meg kell énekeljük a Liverpool immáron február(!) óta tartó kapott gól nélküli sorozatát az Anfielden, és azt is, hogy mióta a Vörösök 75 millió fontért leigazolták Virgil van Dijkot, senki nem vállalt szerepet több clean sheetben, mint a holland bekk.
Ruben Neves jött, látott, és uralma alá hajtott a Premier League-et. A portugál középpályás eddigi rövid karrierje alatt összesen 11 gólt szerzett, egy kivételével mindet a tizenhatos vonalán kívülről. Az Everton elleni 2-2-es meccsen góllal és gólpasszal is jelentkezett a Jorge Mendes kapcsolati tőkéjéből és kínai befektetők pénzéből felfújt Wolverhamptonban, a találatához pedig természetesen ismét nem kellett bekígyóznia magát a büntetőterületen belülre:
Roberto Pereyránál kevés hullámzóbb játékos akad a ligában, de a Brighton elleni szezonnnyitón (2-0) egyértelműen a szebbik arcát mutatta az egykori Juventus-középpályás. Az meg ugye ilyen:
"Vannak dolgok, amikról beszélhetek, és vannak, amikról nem, különben megbüntetnek." (Paul Verlaine Pogba)
Minden férfinak egyformán fájt ez, srácok.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.