Ezt hangsúlyozta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az 56. Közgazdász-vándorgyűlésen szombaton, Debrecenben az MTI beszámolója szerint.
Rákossy szerint ehhez javítani kell az ország versenyképességét, meg kell őrizni a makrogazdasági stabilitást, a fenntartható növekedést, növelni kell a magyarországi vállalkozások hatékonyságát, tovább kell folytatni a bérek emelését. Hozzátette még, hogy a tartós növekedés érdekében egyúttal erős magyar vállalkozásokra van szükség, a munkát terhelő adókat alacsony szinten kell tartani, és el kell érni, hogy az oktatás és a munkahelyek minősége is javuljon.
Arra Rákossy nem tért ki, hogy pontosan mi szerint mérnénk egy ország élhetőségét. Ilyesmire a leginkább bevett mutató az ENSZ kezelésében megjelenő emberi fejlettségi index, amely a világ országainak összehasonlítását teszi lehetővé a születéskor várható élettartam, az írástudás, az oktatás és az életszínvonal alapján. A legfrissebb, 2018-as jelentés majd szeptember közepén fog megjelenni, addig a 2016-os adatokból dolgozhatunk.
Ami szerint Magyarország a 43. helyet foglalta el, Európából előtte pedig sorrendben Norvégia, Svájc, Németország, Dánia, Hollandia, Írország, Izland, Svédország, Liechtenstein, Nagy-Britannia, Luxemburg, Franciaország, Belgium, Finnország, Ausztria, Szlovénia, Olaszország, Spanyolország, Csehország, Görögország, Észtország, Andorra, Ciprus, Málta, Lengyelország, Litvánia, Szlovákia és Portugália állt. Őket tervezzük mind lenyomni 2030-ig.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.