A Srbenka című horvát film kapta a legjobb emberi jogi film díját, a nemzetközi diákzsűri különdíját pedig a Semmi sem mutatja című ukrán film érdemelte ki a 15. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztiválon - közölték a szervezők a szombati budapesti díjátadó után az MTI-vel.
Nebojsa Slijepcevic horvát rendező Európai Filmdíjra is jelölt, Srbenka című alkotása azt vizsgálja, miként birkózik meg a jugoszláv háború után született generáció a történelem sötét árnyaival.
Alina Gorlova ukrán rendező Semmi sem mutatja című filmjében egy háborúból visszatért nő történetét mutatja be. A nő poszttraumatikus stressz szindrómával küzd, de közben megpróbál visszatérni a normális kerékvágásba.
A legjobb diákfilm díját Adam Weingrod Sziget című dokumentumfilmjének ítélték, amely egy jeruzsálemi hospice-ház lakóinak életét mutatja be. A nemzetközi zsűri két különdíjat is kiosztott: hallássérült gyerekek bentlakásos iskolában folyó életébe enged bepillantást az Ő hangjuk című lengyel rövidfilm, míg a Carlos filmje egy Oroszországban tanuló guatemalai fiatalember nehézkes családi viszonyát tárja a nézők elé.
Az idei Verzión az UNICEF Magyarország támogatásával először állt össze egy gyerekzsűri, amely a legjobb gyerekfilmet választotta ki. Öt film közül a háromtagú zsűri Révész Bálint Nagyi projekt című dokumentumfilmjét ítélte a legjobbnak.
Ugyancsak idén először hirdették meg a nemzetközi és magyar közönségdíjat. A nemzetközi győztes az ipari erdészetet és annak alternatíváit bemutató Erdők ideje című francia film lett, Francois-Xavier Drouet alkotása. A magyar közönségdíjat Tuza-Ritter Bernadett Egy nő fogságban című dokumentumfilmje kapta, amely a modern kori rabszolgatartásra hívja fel a figyelmet.
A nyertes filmeket vasárnap újra levetítik a Művész és a Toldi moziban.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.