A világon alig drágultak úgy bárhol a lakások tavaly ősszel, mint Budapesten

gazdaság
2019 január 09., 17:19
comments 189

A budapesti lakásárak növekedése nemzetközi összehasonlításban a harmadik leggyorsabb volt tavaly a harmadik negyedévben - derül ki a Knight Frank globális lakáspiaci indexéből, amely világszerte 150 városban hasonlította össze az ingatlanárak emelkedését 2017 harmadik negyedéve és 2018 harmadik negyedéve között.

Az elemzés szerint, amelynek az eredményeit a Duna House juttatta el az MTI-nek szerdán, tavaly a harmadik negyedévben 19 százalékkal nőttek a lakásárak Budapesten az előző év azonos időszakához képest. Ennél nagyobb mértékben csak a kínai Hszianban és az indiai Ahmedabadban nőttek az ingatlanárak a vizsgált időszakban.

A Knight Frank listájának első 10 helyezettje között Európából Budapest mellett Portó, Rotterdam és Amszterdam kapott még helyet. A szomszédos fővárosok közül Zágráb 11,5 százalékos áremelkedéssel a lista 16. helyén zárt, Bukarest pedig az 56. helyen áll, mivel a román fővárosban csupán 5,6 százalékos növekedést mértek.   

Az index számításához a Knight Frank a hivatalos állami statisztikákat és a központi bankok adatait használta fel, azaz Magyarország esetében a Központi Statisztikai Hivatal és a Magyar Nemzeti Bank adatait vizsgálta. 

A Duna House a közleményben hozzátette, hogy saját adatai alapján régiós szinten Budapest belvárosában tavaly kedvezőbb áron lehetett ingatlant vásárolni, mint Bécsben, Prágában vagy Varsóban. Míg Budapest belvárosában 2018-ban a lakások négyzetméterára elérte a 850 ezer forintot, ez a szám Varsóban 865 ezer forintra, Prága belvárosában 1 millió 435 ezer forintra nőtt, míg Bécs belvárosában a lakások négyzetméterára meghaladta a 2 millió forintot. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.