Bizarr esetről számolt be vasárnap délután a BBC honlapja: egy kaliforniai kórház, a Kaiser Permanente Medical Center egyik orvosa egy robotasszisztensen keresztül, lényegében videóüzenetben tudatta 78 éves páciensével, hogy a friss MRI-képek azt mutatják, tüdőbetegsége menthetetlen, és hamarosan - néhány napon belül - meg fog halni; addig morfiumot kap fájdalmai enyhítésére.
Az üzenet deprimáló hatással volt a betegre, és Ernest Quintana másnap meghalt. Több hozzátartozó is jelen volt a kórteremben, amikor a bejelentés megtörtént; egyikük - egy családi barát - posztolt is az esetről egy képet a közösségi médiában arról, ahogy a doktor a robot-képernyőn keresztül épp tolmácsolja üzenetét a betegnek. Méltatlannak és frusztrálónak írták le az esetet.
A kórházban az eset után folyosón kérdőre vont nővér azt mondta az érintetteknek, hogy az ilyen videó-konzultációk a mindennapi rutin részét képezik. Orvosok, akik nem tudnak jelen lenni, gyakran robotok közreműködésével végzik a napi viziteket.
A kórház igazgatója később végül elnézést kért a családtól az eset miatt. A gyakorlat szerint az ilyen vizitek és konzultációk idején előírás, hogy legalább egy hús-vér orvos vagy egészségügyi asszisztens is a kórteremben legyen.
Az ilyen tele-viziteket jellemzően megelőzik személyes konzultációk, és nem gyakorlat, hogy diagnózisokat ilyen formában közöljenek vagy osszanak meg a betegekkel. (BBC)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.