Folyamatosan nő a gyerekvállalási kedv – mondja az Emmi, amikor egyre kevesebb gyerek születik

POLITIKA
2019 március 27., 20:08
comments 302

A KSH a 2019-es januári demográfiai adatokat vetette össze a 2018-as adatokkal, és kiderült, hogy minden mutatóban rosszabbak a legfrissebb adatok, mint az egy évvel korábbiak, ez pedig már a kormány tavaly meghirdetett családok évének első hónapjait is minősíti.

  • 7364 gyermek született, 5,5 százalékkal, 427 újszülöttel kevesebb, mint 2018 első hónapjában.
  • Csökkent a teljes termékenységi arányszám 1 nőre számított becsült havi értéke is. Idén januárban 1,44 volt, az előző év azonos időszakára számított 1,50-hoz képest.
  • A kevesebb születés és jelentősen magasabb halálozás miatt 68 százalékkal nőtt a természetes fogyás, a 2018. januári 3823-mal szemben 2019 első hónapjában 6426 fő volt a születések és halálozások különbözete.
  • A házasságkötések száma mérséklődött, 1436 pár lépett frigyre, ami 5,0 százalékkal, 76-tal kevesebb, mint 2018 januárjában.
Novák Katalin beszédet mond a családvédelmi akciótervről szóló vitában az Országgyűlés plenáris ülésén 2019. március 19-én.
photo_camera Novák Katalin, az Emmi család- és ifjúságügyért felelős államtitkára beszédet mond a családvédelmi akcióterv bevezetéséhez szükséges törvénymódosításokról szóló vitában az Országgyűlés plenáris ülésén 2019. március 19-én. Fotó: Illyés Tibor/MTI/MTVA

Erről is beszámolt az RTL Híradó, ami megpróbálta megszólaltatni a gyerekvállalási kedv csökkenéséről az illetékes Emberi Erőforrások Minisztériumát is. De az Emmi a friss adatokat csak annyival kommentálta:

2012 óta folyamatosan növekszik a gyerekvállalási kedv.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.