Holnap Nagy-Britanniába érkezik Donald Trump. A látogatása előtt adott interjúban a diplomácia szabályrendeszét durván megsértve belebeszélt a brit belpolitikába, megmondta például, kinek kellene a miniszterelnöknek lennie. De volt egy másik, még kicsinyesebb részlet is a Sun interjújában, amiben
sikerült „visszataszítónak” (nasty) neveznie a királyi család tagját, Meghan sussexi hercegnét.
Bár az amerikai elnök nyilván észrevette, hogy az interjút felveszik, vagyis bizonyítható lesz a hamis állítás, ennek ellenére az interjú megjelenésének másnapján szokásos kora reggeli Twitter-rohamában kitolta, hogy ő aztán nem nevezte visszataszítónak Meghant, az egészet a fake news média találta ki, és a CNN meg a New York Times kérjen bocsánatot.
Nem kell nagy fantázia a következő lépés elképzeléséhez: a Sun kirakta szépen a beszélgetés hangfelvételét a netre, amelyben hallható, hogy Trump szó szerint azt mondta, ami az interjúban megjelent.
A párbeszéd egyébként úgy alakult, hogy az újságíró rákérdezett, mit gondol Trump a hercegné még amerikai színésznőként tett megjegyzéseire, miszerint ha Trump nyer, akkor inkább elköltözik Kanadába. Ehelyett inkább Nagy-Britanniába költözött, viccelődik a riporter, mire a háttérben hallatszik is némi nevetés. Trump viszont nem nevet, azt mondja, nem tudott ezekről a megjegyzésekről, és hozzáteszi:
„Nem, nem tudtam, hogy ő ilyen visszataszító.”
Nem mintha olyan fontos lenne, de mint Trump folyton-folyvást kitüremkedő tudatalattijának rajongója, a személyes tippem az, hogy azért jött elő belőle ez a szokatlanul durva kifejezés, a nasty, mert valójában emlékezett rá, hogy Meghan Markle a kampányban támogatta Hillary Clintont, azt a nőt, akit Trump egy vitában pont ezzel a szóval alázott meg, ezzel egy egész kis mozgalmat elindítva magukat nasty-nek nevező nőkkel.
Mit tehetnénk ezek után az igazság utáni kor gyermekeiként? Várjuk a CNN és a New York Times alázatos bocsánatkérését, illetve a Trump és a királyi család tagjainak találkozójáról készült hangulatos képeket.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.