Már 19 ezren írták alá azt a petíciót, amit egy japán nő, Jumi Isikava indított azok után, hogy munkáltatója azt követelte tőle, viseljen magassarkút, miközben dolgozik.
Isikava, aki egy temetkezési vállalatnak dolgozik, a Twitteren kezdte terjeszteni a felhívást, amire nagyon gyorsan nagyon sok reakciót kapott - posztja már 30 ezer megosztásnál jár. Akik aláírták a petíciót, nagyrészt japánok, de a jelek szerint a felhívása már a szigetországon kívül is jelentős hatást ért el.
A kampány az elmúlt napokban egyre szervezettebbé vált, és állítólag a japán kormányban is van fogadókészség arra vonatkozóan, hogy foglalkozzanak a kérdéssel. A magassarkú viselését a munkáltatók pro forma nem várhatják el az alkalmazottaktól, de a dress code részeként rengeteg munkahelyen továbra is elvárás a nőkkel szemben. Különösen igaz ez az állásinterjúkra.
Nem ez az első mozgalmi kezdeményezés a magassarkúk elvárt viselése miatt. 2016-ban Nicola Thorp brit színésznő számolt be arról, hogy kirúgták a PricewaterhouseCoopers tanácsadó cégtől, miután recepciósként megtagadta magassarkú cipők viselését. Az ő petícióját két nap alatt 110 ezren írták alá, köztük parlamenti képviselők is. Esete nyomán több cég bejelentette, hogy már nem várják el magassarkúak viselését. (BBC)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.