Semjén Zsolt törvényjavaslatának köszönhetően több tévéreklám jöhet főműsoridőben, és pornót is lehet majd sugározni

Média
2019 június 05., 17:20

Semjén Zsolt kereszténydemokrata miniszterelnök-helyettes és Rogán Antal fideszes propagandaminiszter jegyzik a parlamentnek benyújtott

A médiaszolgáltatással kapcsolatos egyes törvények módosításáról

című törvényjavaslatot.

Semjénék több váratlan ötlettel is előálltak, így például

  • a maximális televíziós reklámidőt a jövőben nem óránként, hanem napszakonként határoznák meg. Ennek eredményeként összességében nem lehetne több reklám a tévékben, de a csatornák besűríthetnék a reklámokat a főműsoridőbe, ahol így a mostaninál több hirdetés jelenhetne meg, míg az eleve kevésbé nézett sávokba kevesebb reklám juthatna.
  • a jövőben a legnagyobb tévécsatornáknak nem lenne kötelező reggeli hírműsorokat gyártaniuk, illetve a javaslat a jelenlegi 20 százalékról 35 százalékra növelné a hírműsorokon belül maximálisan leadható bulvárhírek (törvényjavaslatul: a demokratikus közvélemény tájékoztatását nem szolgáló, bűnügyi tematikájú híranyag vagy tudósítás a hírműsorszám) arányát.
  • a jövőben normál tévécsatornán is mehetne pornó (erre a törvény ma nem ad lehetőséget), de csak akkor lehetne dugást adni, ha azt a csatorna titkosítja azt, és a nézők egy egyedi kód megadásával oldhatnák ezt fel, annak érdekében, hogy gyerekek ne tudják nézni.

Ez utóbbi "több pornót" vonal a Semjén által jegyzett javaslat legváratlanabb része.  Feltehetően a kormány közeli oligarchák örülnek majd annak a tervezett változtatásnak, hogy a rádiós frekvenciákat az eddigi hét év helyett a jövőben tíz évre osztanák, a meghosszabbítás lehetőségét pedig a tévéknél és rádióknál is ötről hét évre növelnék. (Azonnali)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.