Menekülnek Kínából a keresztények az egyház elleni erőszakos fellépés miatt, jelentette a Fox News. Kínában általában is fellépnek a vallás szabad gyakorlása ellen. Mindegy, hogy templom, vagy mecset, ha nem hivatalosan is "sinoizált", vagyis a hivatalos állampárt alá rendelten működő egyházhoz tartozik, lerombolják.
A Foxnak most egy evangéliumi kisegyház, a Korai Eső egyik tagja mesélt a viszontagságairól. A felekezet több mint száz tagját december 9-ről 10-re virradóra begyűjtötték otthonaikból. Köztük a felekezet lelkészét, Vang Jit is, aki minden június 4-én, vagyis a Tienanmen téri mészárlás minden évfordulóján istentiszteletet tartott.
A Foxnak Liao Csiang beszélt, aki már Tajvanon várja, hogy politikai menedékjogot kapjon az Egyesült Államokban. Mint mondta, a decemberi rajtaütés óta totális megfigyelés alatt éltek. 23 éves lánya, Ren Ruiting azt mondta az AP-nek, hogy amikor csak elhagyta a lakását, a közösségi médián keresztül be kellett ezt jelentenie a rendőrségnek. "Ez volt a pont, amikor tudtam, hogy többé nem vagyunk biztonságban, és hogy a gyerekeim vannak a legnagyobb veszélyben" - mesélte Liao a hírtelevíziónak Tajpejben a vasárnapi istentisztelet után.
Liaót elmondása szerint a rendőrök arra próbálták kényszeríteni, hogy írásban tagadja meg egyházát, de ő csak azt felelte nekik, hogy azt elfogadja, ha az egyháza vezetői feloszlatják az egyházat, de ezt nem a rendőrség dolga eldönteni.
A magyar kormányban külön államtitkárság foglalkozik a keresztényüldözéssel. Nagy szerencséjükre ez esetben még csak ki se kell mozdulniuk. Vang Ji kínai külügyminiszter hétfőn már Lengyelországban volt Szlovákiát és Magyarországot is érintő közép-európai turnéja első állomásán, úgyhogy gyakorlatilag házhoz jön.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.