Orbán Amerikának: Számíthatnak ránk a tárgyalótermekben, és a harcmezőn is

POLITIKA
2019 július 09., 20:15

Minden évben több száz fős fogadást tart az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége július 4., a Függetlenség Napja alkalmából, de idén minden korábbinál nagyobb felhajtást kerítettek az alkalomnak.

Orbán Viktor magyar kormányfő és Paul Anka világhírű kanadai-amerikai dalszerző is ott volt az ünnepségen, amit a szokásostól eltérően nem a nagykövet rezidenciáján, hanem a Budapesti Kongresszusi Központban rendeztek.

Orbán Viktor beszédet mond az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége által szervezett függetlenségi napi ünnepségen 2019. július 9-én
photo_camera Orbán Viktor beszédet mond az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége által szervezett függetlenségi napi ünnepségen 2019. július 9-én. Fotó: 444

A magyar miniszterelnök beszédében emlékeztetett, hogy az USA megalakulása óta nagyon hullámzott a két ország kapcsolata, attól függően, hogy közös értékeket vallanak e vezetőik. 

Örömmel jelentette be, hogy most közösek az értékek:

  • a hazafiasság,
  • a férfiak és nők egyenlőségének elismerése,
  • a „család, mint a társadalom alapja, amely apából, anyából es gyerekekből áll.”

Közös feladatnak nevezte „a világ jelenleg legüldözöttebb vallásának” a kereszténységnek a védelmét is. Orbán szerint a történelem arra tanít minket Közép-Európában, hogy a Kelet es Nyugat közti konfliktusokon mi csak veszíthetünk. Ezért a NATO-ban, a világ legerősebb szövetségében „ránk lehet számítani, a tárgyalótermekben és a harcmezőn is”.


David Cornstein, az Egyesült Államok budapesti nagykövete bevezetőjében tökéletes partnernek es remek barátnak nevezte Orbán Viktort. 

Paul Anka a magyar miniszterelnök asztalánál.
photo_camera Paul Anka a magyar miniszterelnök asztalánál. Fotó: Orbán Viktor/Facebook

Az eseményen fellépett a világhírű kanadai-amerikai énekes-dalszerző Paul Anka is, aki Orbán Viktor asztalánál is énekelte világslágereit, például a You Are My Destinyt („Te vagy a végzetem”). 

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.