Talán még emlékeznek rá, hiszen alig 41 napja történt, hogy Gulyás Gergely rendszeres csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette a közigazgatási bírósági rendszer bevezetésének határidő nélküli elhalasztását. Gulyás már akkor hangsúlyozta, hogy a törvény a kormány szerint megfelel a jogállamiság követelményeinek, de úgy látják, hogy az új rendszer "egy olyan európai és nemzetközi vita kereszttüzében áll", amely a bírói függetlenséget kérdőjelezi meg.
Ez utóbbit talán azért, mert a közigazgatási bíróságokra lényegében pártkádereket nevezhet ki saját hatáskörében a miniszter, hogy aztán a politikának kényes ügyekben ezek a megbízható emberek ítélkezhessenek.
Eltelt 41 nap, és Kövér László száján át kibújt a szög a zsákból. Mint azt az Inforádióban kifejtette, a halasztás "nem a törvény minőségével, hanem azzal a teljesen irracionális nyomásgyakorlással és támadássorozattal függ össze, amelynek Magyarország ki volt téve az igazságszolgáltatás átalakítása miatt". Vagyis tényleg csak a nemzetközi partnerek kijátszása volt a cél a közigazgatási bíróságok felállításának elhalasztásával.
De úgy tűnik, hogy most, az EP-választás végével, az európai bizottsági posztok leosztása után, amikor kicsit elcsendesedik az európai politikai vihar, és még a Fideszt se hajították ki végleg a Néppártból, a kormány, vagy legalábbis az utóbbi időben leginkább a homoszexualitás kérdéseivel foglalkozó Kövér házelnök úgy érzi, hamarosan elmúlhat ez az irracionális támadássorozat, így ha az idő megérik rá, újból elővehetik a törvényt. Kövér szerint a következő egy évben még biztos nem, de majd utána. Ha valakit érdekel, hogy miért kellhet még egy évet várnia a kormánynak? Hát, mert addigra már elfogadják az EU 2020-27-es ciklusra vonatkozó költségvetését. (Via Index)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.