A világ egyik legrégibb mecsetét ásták ki a Negev sivatag homokjából izraeli régészek. A beduin város, Rahat közelében talált mecset 1200 éve, a 7-8. században épülhetett.
Az izraeli régészeti hatóság tájékoztatása szerint a mecsetre építési munkák során bukkantak.
Ez az első ismert mecset a térségben abból a korból, de az ásatást vezető régészek, Jon Seligman és Shahar Zur szerint "bárhol a világon ritka felfedezésnek számítana". A kutatók szerint a mecset helyi földművesek gyülekezete lehetett.
A romok alapján úgy vélik, hogy az épület nyitott lehetett. Központi eleme egy imakamra (Mihrab), ami Mekka irányába volt tájolva. Ez lehetett az egyik első mecset, ami a mai Izrael területén épülhetett, valószínűleg nem sokkal azután, hogy a térséget elhódították a muszlim arabok a bizánci birodalomtól. (Via BBC)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.