2-1-re nyerte a Magyar Kupa döntőjét a Puskás Arénában a Budapest Honvéd a Mezőkövesd ellen.
Djordje Kamber szerezte a fővárosiak góljait, a vendégekét Pekár László, a Pisont István vezette Honvéd egy közepes meccsen megérdemelten nyert, nyolcadszor nyerte el a kupát, amit Csányi Sándor MLSZ-elnök és Szijjártó Péter külügyminiszter-honvédszurkoló adták át a csapatnak.
A stadionba csak 10 ezer nézőt engedtek be annak érdekében, hogy csökkentsék a fertőzésveszélyt. Mind a 10 ezer jegy el is kelt a meccs előtt.
Az MLSZ szigorú szabályokat szabott a szervezés előtt, a beengedés során, a büféknél, és a lelátókon is, de ezeket nem igazán sikerült betartani, illetve betartatni. A maszk ajánlott volt, de nem kötelező, a beléptetésnél ügyeltek arra, hogy szellősen érkezzenek, és több kapun bejuthassanak a szurkolók, de a lelátón már nem nagyon sikerült érvényt szerezni az elvárásoknak. A szövetség ezt írta a mérkőzés előtti ajánlójában:
„A járványügyi védekezés fontos eleme, hogy kizárólag minden negyedik széken ülhetnek szurkolók a lelátókon, vagyis minden szurkoló három ülés kihagyásával foglalhat helyet a mellette ülőhöz képest. A Puskás Aréna közösségi területein meg kell tartani a 1,5 méteres távolságot a mérkőzés előtt, alatt és után, ideértve a pénztárakat, a belépési pontokat, a büféket, illetve a mellékhelyiségeket is. A büféknél és a stadion egyéb területein a 1,5 méteres távolság betartását jelölések segítik.”
Pedig nem feltétlenül volt megoldhatatlan a feladat, főleg hogy csak 10 ezer jegyet értékesítettek. Diósgyőrben például, a hétvégi bajnokin, szalagokkal oldották meg a dolgot.
A büfében sem sikerült igazán szellősre venni a működést: bár összesen 10 pult nyitottak ki a meccsre, a folyosókon így is relatíve nagy volt itt a népsűrűség: