"Tökéleteshez közelítő" felkészülés, a "szinte korlátlan" egészségügyi kapacitás, minden magyar élet megvédése. Egészen mostanáig beszélt így Orbán Viktor a koronavírus második hullámáról, és annak magyarországi kezeléséről. Hiába nőtt folyamatosan a kórházban lévő betegek és az elhunytak száma az elmúlt két hónap során folyamatosan, a miniszterelnök még múlt héten is arról beszélt, hogy ha összefogunk, akkor nem lesz szükség újabb intézkedésekre. Összeszedtük, mi mindent mondott már a járványhelyzetről magabiztosan Orbán szeptember óta.
„A második körre azért már úgy fordulunk rá, hogy meglesznek az egészségügy átalakításának, kiigazításának azok a lépései, amelyek nagyobb esélyt nyújtanak a tökéleteshez közelítő védekezésre.”
„Tehát ha már ilyen katonai nyelven beszélünk, akkor azt kell mondanom, hogy állig felfegyverkezve várjuk a vírus második hullámát.”
„Tehát én biztos vagyok abban, hogy egyetlen magyar embernek sem kell szenvednie vagy meghalnia azért, mert az egészségügyi rendszer ne tudná őt befogadni, és számára megfelelő ellátást adni. Minden magyar élet megvédésére képes a magyar egészségügy,”
- mondta az M1-nek adott interjújában. A miniszterelnök ezen a napon a Facebook-videójában úgy fogalmazott, hogy
"kórházi kapacitás szinte korlátlanul állnak rendelkezésre. Tehát elállátatlanul egyetlen magyar ember sem marad, ha elkapja a vírust."
„Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy az egészségügyet felkészítettük. (...) Mindenki megnyugodhat, ha elkapja ezt a betegséget, meg fogjuk gyógyítani.”
„Én azért szurkolok, azért dolgoztatom a minisztereimet, hogy olyan lépéseket hozzanak, hogy minél később jöjjön el az a pillanat, ha egyáltalán el kell jönnie, amikor úgy, mint tavasszal, megint el kell halasztani előre tervezett műtéteket, mert azokra az ágyakra is szükség lesz a kórházakban a vírusosok számára, amin most nem vírusosok fekszenek.”
„Ez azért fontos, mert tapasztalataink szerint Magyarország öt-hét nap késéssel követi Ausztriát. Ha így lesz, és eddig így volt, akkor december közepére kórházaink elérik teljesítőképességük határát.”
„Ha összefogunk, és mindenki betartja a szabályokat, akkor a mostani szigorítások elegendőek, és nem lesz szükség újabb intézkedésekre.”
„December 10-én pedig szükségünk lesz majd 4.480 intenzív ágyra, az ehhez szükséges mennyiségű ápolónőre, orvosra, segítőkre és így tovább. Itt van nagyjából a teljesítőképességünk határa.”
„Ha ilyen ütemben nő a fertőzöttek száma, akkor az orvosaink és ápolónőink, vagyis a kórházaink, nem tudnak megbirkózni a rájuk nehezedő teherrel.”