Mozgalmas napjuk volt kedden a kormánypárti képviselőknek az országgyűlés Igazságügyi Bizottságában:
A három független képviselő először azt javasolta, a gazdasági és szociális válságra tekintettel az országgyűlési képviselők a veszélyhelyzet megszűnéséig csak az alapfizetésüket kapják meg, azaz a havi átlagos bruttó kereset háromszorosát. A fennmaradó összeget pedig a Járvány Elleni Védekezési Alapba, azon belül is az egészségügyi szakdolgozók és védőnők béremeléséhez, illetve a szociális dolgozók egyszeri bérkiegészítéséhez kellene átcsoportosítani. Hasonlóra egyébként Bulgáriában is volt példa.
Szél Bernadett azonban arról számolt be az oldalán, hogy a javaslat lepattant a fideszes és kereszténydemokrata képviselőkről: „A parlamenti képviselők ugyanis április elején megemelt fizetést kapnak (a Fidesz szavazta meg, mi nem). Azt kértük az országgyűléstől, hogy ezt a növekményt és minden országgyűlési tisztséghez kötődő plusz pénzt a képviselők utalják át a járvány elleni védekezési alapba, onnan pedig az egészségügybe és a szociális dolgozóknak. A kormánypárti képviselők nemet mondtak. Hogy mi az indoklás, azt nem tudjuk, mert egy szó nélkül emelték a kezeiket.”
Szél Bernadett másik javaslata sem járt nagyobb sikerrel. Ezzel azt szerette volna elérni, hogy a veszélyhelyzet megszüntetésével újrainduló kilakoltatásokat – külön törvényben meghatározott időpontig – általános jelleggel függesszék fel, valamint a koronavírus-járvány súlyos gazdasági és szociális következményeire tekintettel az év végéig tiltsák meg az ingatlan-árverési hirdetmény kitűzését, illetve a munkabérre és egyéb járandóságra vezetett végrehajtást. A kormánytöbbség ezt sem támogatta, de itt az ülést vezető Vejkey Imre legalább megindokolta, miért:
„A helyzet az, kedves képviselőasszony, hogy mi nem csak önt látjuk, amikor itt beszél, hanem látjuk azt a háttérhatalmat is, akinek a nevében beszél.”
Hadházy Ákos hiába szerette volna megtudni, pontosan milyen háttérhatalom vezeti Szél Bernadettet, Vejkey Imre nem árult el további részleteket.