2021 július 30., 10:29

Nyert a női vízilabda válogatott a japánok ellen

Szoros meccsel, de nyert a női vízilabda válogatott 17-13-ra a japánok ellen.

A negyedik negyedben Vályi Vanda lőtte az első gólt ezzel 13-10-re feltornázva az eredményt. Keszthelyi Dorottya góljával a szakkommentátor szerint „elkezdett helyre állni a világ rendje,” 14-10-re vezettünk. Parkes góljával 15-10 lett az állás több mint 5 perccel a meccs vége előtt.

Pont a támadó idő lejárását jelző kürtszó alatt lőttek a japánok gólt a 4. percben, majd nem sokkal később újra bevarázsolták a labdát a magyar kapuba 15-12-re módosítva az állást. Gurisatti Gréta ezután bal kézzel levette a passzt, jobbal pedig belőtte, ismét 4 gólos előnyünk lett. A japánok megint kürtszó alatt lőttek gólt, alig pár másodperccel a támadási idő lejárta előtt. Az utolsó két percben újabb gólt lőtt a japán válogatott 16-13-ra feltornázva az eredményt. Szilágyi Dorottya nagy előnnyel előre úszva lőtte be a csapat 17. gólját ezzel pedig legyőzte Magyarország Japánt.