A japán kormány közzétette a fukusimai atomerőműben tárolt szennyezett víz tengerbe eresztésére vonatkozó terveit. Eszerint 2023 tavaszától több mint 1 millió tonna szennyezett vizet engednének a tengerbe egy vízalatti alagúton keresztül. Az alagútra azért van szükség, hogy a szennyezett víz ne közvetlenül a parton és ne a vízfelszínen érje el a tengert, hanem a parttól kb. 1 kilométernyire és viszonylag nagy mélységben.
A japán kormány és a fukusimai atomerőmű fenntartójának tervei idén heves ellenállást váltottak ki, halászok, környezetvédők és turisztikai szervezetek is szót emeltek a víz tengerbe eresztése ellen, attól tartva, hogy a projekt károsíthatja az élővilágot. A 2011-es földrengésben megrongálódott fukusimai atomerőműben jelenleg kb. 1,3 millió tonnányi szennyezettnek minősülő vizet tárolnak, a tárolás költsége pedig óriási, majdnem évi 284 milliárd forintnyi jen. A szennyezett víz közben azt is akadályozza, hogy megkezdődhessen az erőmű szétszerelése. (Reuters)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.