Sem a közösségi média, sem a magyar jogszabályok nem állítják meg a gyűlöletbeszédet

belföld
2022 január 07., 11:43

2020-ban magyarországi vallási és civil szervezetek koalíciót hoztak létre azzal a céllal, hogy közösen lépjenek fel az online gyűlölet- és gyűlöletkeltő beszéd elleni küzdelemben, és hogy megismertessék a gyűlöletbeszéd romboló hatását.

A koalíció tagjai, többek között a Phiren Amenca Nemzetközi Hálózat, a Magyarországi Muszlimok Egyháza, a Magyarországi Teológusnők Ökumenikus Egyesülete, az online gyűlöletbeszéddel kapcsolatban csinálnak felvilágosítást a vallási és etnikai kisebbségi csoportok körében. Idén pedig egy rövid tanulmánykötetet is készítettek Küzdelem a vallási és különböző sérülékeny kisebbségi csoportokkal szembeni online gyűlöletbeszéd ellen címmel.

A számítógépes algoritmusok nem tudják jól szűrni a gyűlöletbeszédet

Kelemen Ágnes Katalin társadalomtörténész tanulmányában az egyik legnagyobb problémának azt látja, hogy a szervezetek és intézmények a platformjaikon teret adnak a gyűlöletbeszédnek és azt tartalmazó kommenteknek anélkül, hogy moderálnák azokat, mert nincs rá kapacitásuk.

Csatlakozz a Körhöz, és olvass tovább!

Légy része a közösségünknek, segítsd az újság működését!

Már előfizetőnk vagy? Jelentkezz be!

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.