2022 januárjában és februárjában csaknem 17 338 kanyarós esetet jelentettek világszerte, szemben a 2021 első két hónapjában mért 9 665-tel, figyelmeztettek az ENSZ egészségügyi szakértői.
A WHO és az UNICEF szerint a januárban és februárban történt emelkedés aggasztó jele annak, hogy az egyébként vakcinával megelőzhető betegség elterjed, és gyerekeket millióit fogja érinteni. A két szervezet adatai szerint az elmúlt 12 hónapban 21 „nagy és pusztító kanyarójárvány” fordult elő világszerte – főként Afrikában és a kelet-mediterrán térségben. A legnagyobb kanyarójárványt kiváltó országok közé tartozik Szomália, Jemen, Nigéria, Afganisztán és Etiópia.
A WHO szerint azért is növekedhetett meg ilyen drasztikusan a kanyarósok száma, mert a koronavírus miatt az egészségügyi rendszerek túlterhelődtek, és kevesebb figyelem jutott a kanyaró elleni oltakozásra, aminek még évtizedekig érezhető lesz a hatása. Szerintük azonnal újabb oltási kampányt kell indítani, és lehetővé tenni, hogy a világ minden pontján hozzáférjenek az életmentő vakcinákhoz. (Axios)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.