Május végétől július elejéig követte végig a Bükki Emlőstani Kutatócsoport Egyesület vadkamerája egy bő hónapon át követte végig, hogyan szárad ki egy erdei patak a Bükkben, ahová nagyon sokféle állat (őzek, szarvasok, vaddisznók, rókák, borzok, fekete harkályok, nyusztok) jártak inni. Cserkész Tamás, az egyesület titkár elmondta, hogy az erdőben is nagy problémát okoz az aszály, bár nem példátlan. „Korábban is voltak aszályok, korábban is száradtak ki patakok, bár most feltűnően sok mederből tűnik el a víz és már tényleg csak a legnagyobb vízfolyásokban maradt hozzáférhető víz az állatok számára.”
Ilyenkor leginkább a patakok vizének visszatartásával, kis tavak kialakításával lehet segíteni az állatokon. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság több éve dolgozik ilyen projekten. A Mátrában 189 kisvizes élőhelyet hoztak létre, vagy állítottak helyre, hogy kedvező élő- és szaporodóhelyeket teremtsenek. A Cserhátban és az Ipoly-völgy területén 15 helyszínen hoztak létre új vagy állítottak helyre régebbi vizes élőhelyeket. Tíznél több helyen kerítést építettek, hogy az értékes forráslápok, gyapjúsásos láprét vagy éppen tőzegmohás fűzláp területétől távol tartsák a károsodásukat okozó nagyvadakat és a járműveket.
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.