Véget ért a kormányinfó
Véget ér a közvetítésünk is.
Véget ér a közvetítésünk is.
Megvizsgálják, hogy lehet-e ezt előbb utalni, erről is döntenek majd.
Esély mindenre van, de nem akarta a kormány hátrányos helyzetbe hozni a turisztikai szektort.
És a törvényjavaslatot sem küldték még el az EU-nak, az még készül. De a vitás kérdésekről megállapodtak, ismételte Gulyás.
Magyarország kényes az állami szuverenitásra, ezért nem hajlandó a kormány csatlakozni az európai ügyészséghez. Ez egy elvi probléma, amivel Gulyás ellenzékben sem értene egyet, kormányon sem ért egyet.
Van olyan egyházi iskola, ami már döntött erről. Az államiak ügyében később határoz a minisztérium.
A Napi.hu újságírója szerint egyre többen fordulnak az önkormányzatokhoz szociális segélyért. A kérdésre, hogy tervez-e a kormány újabb szociális támogatásokat nyújtani, Gulyás elismételte, hogy az állam háztartásonként több mint 150 ezer forintot ad háztartásonként.
Hogy mit javasol Gulyás a nyugdíjasnak, akinek 26 ezer forintról 100 ezer forintra nőtt a gázszámlája, a miniszter azt mondta, ha átalányt fizetne, akkor jobban járna, legalábbis augusztusban jobban járt volna. Gulyás szerint a média csak néhány embert fog találni, akinek a fogyasztása megnőtt, a legtöbbeknek nem ilyen drasztikus a helyzet.
Ezt a Telex munkatársa idézte fel, mire Gulyás azt mondta, ez teljesen más helyzet: akkor szó sem volt uniós pénzek visszatartásáról, és az Orbán-kormány nem is csinált olyat, mint a Gyurcsány-kormány.
Szerinte legfeljebb viták vannak az Országos Bírósági Hivatal és az Országos Bírói Tanács között, a bírói kinevezési gyakorlathoz semmi köze nincs a kormánynak. (Az Európai Bizottság szóvivője éppen most nyilatkozott arról, hogy az éves jogállamisági jelentésekben is szóvá tették már az igazságszolgáltatás működésével, a bírói kinevezésekkel kapcsolatos problémákat, és figyelemmel kísérik a helyzetet.)