2022 október 05., 19:51

„A valódi kárvallottak nem is mi vagyunk, hanem a diákjaink”

A KÖlcsey Gimnáziumból szintén elbocsátott Törley Katalin arról bezsélt, hogy ami történt, közvetlenül érinti a diákjaikat, azok szüleit és az iskolában maradt kollégáikat. „Szintet lépett a hatalom, a véleménynyilvánítás szabadságával éltünk, és ezt súlyosan, durván torolták meg. Mégpedig olyan módon, hogy a valódi kárvallottak nem is mi vagyunk, hanem a diákjaink. Az üzenet valódi címzettjei szintén nem mi vagyunk, hanem a kollégáink országszerte. Egyszerű az üzenet: hallgassatok, hunyászkodjatok meg, hisz látjátok, mit kockáztattok, az egzisztenciátokat, a diákjaitok jövőjét.” Erre Törley is Bertolt Brecht-idézettel válaszolt: „Akit levertek, keljen fel!/Aki veszített, harcoljon!/Aki fölismerte helyzetét, hogyan lehetne feltartóztatni azt?/Mert a mai legyőzöttek a holnapi győzők,/és a Sohából is lesz: Még ma!” Majd elénekelték a Bella ciao-t.