Rendeletben szabályozták, miként ellenőrizheti Rogán Antal a védelmi és biztonsági intézkedéseket

POLITIKA
2022 október 25., 04:26
comments 2

Kormányrendeletben bukkant fel a Nemzeti Eseménykezelő Központ neve. Erről az új intézményről korábban azt rebesgették, hogy ennek a feladata lesz az összkormányzati válságkezelés, valamint a különleges jogrendi feladatellátás szakmai koordinációja, és hogy majd "a védelmi és biztonsági igazgatás központi szerve" üzemelteti, írja a hétfőn megjelent kormányrendeletekről beszámolva a Telex. Magyarán ez lehet az Rogán Antal irányítása alá rendelt csúcsszerv, amely így kiválthatja az eddigi operatív törzseket és a rendkívüli jogrendi munkacsoportokat.

A Nemzeti Eseménykezelő Központ neve egyetlen helyen van említve a Kormány 403/2002 (X. 24.) Korm. rendeletében, mely a címe szerint a védelmi és biztonsági célú ellenőrzésekről szól. A rendeletben amúgy azt szabályozzák, hogy a védelmi és biztonsági tevékenységek összehangolásáról szóló 202. évi XCIII. törvény alapján a védelmi és biztonsági igazgatás központi szervei éves ellenőrzési terv alapján ellenőrizheti majd a minisztériumok, a kormányzati főhivatalok, központi hivatalok és a nemzetbiztonsági szolgálatok védelmi és biztonsági feladatainak teljesítését.

A kormány hétfőn öt további rendeletet is alkotott a védelmi és biztonsági tevékenységek tárgyában, így rendeletben szabályozták a polgári védelmi kötelezettség ellátásának szabályait, a védelmi és biztonsági képzések szabályait és gyakorlatait, valamint a szabályok megszegése esetén járó bírságok szabályait - ez utóbbiban ötmillió forintban maximálva a szabályok megsértése esetén kiróható bírság együttes összegét. A rendeleteket teljes egészében a Magyar Közlönyben (.pdf) olvashatják.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.