40 tanár sztrájkolt ma a Pasaréti Szabó Lőrinc Kéttannyelvű Gimnáziumban
Erről a Tanárok a Tanárokért Facebook-oldalon számoltak be.
Erről a Tanárok a Tanárokért Facebook-oldalon számoltak be.
„A Toldy Ferenc Gimnáziumból jelentkezem, ahol mi is csatlakoztunk az ülősztrájkhoz, több mint kétszer annyian, mint kedden. A tanáraink nagyon odafigyeltek az egészségünkre, ezért pokrócokat hoznak, amikre ülhetünk, páran még órákat is tartottak a folyosón. Ma is több mint 2 órát töltöttünk a folyosón, gyarapodó létszámmal, és a sztrájk zavartalanul zajlott” - írja az iskola egyik diákja.
2022. november 9-én az Egységes Diákfront ultimátumot adott a köztévének. Felhívásukban felszólították az MTVA-t, hogy a diákok megszólalhassanak a köztévében az elmúlt időszakban zajló sorozatos kiállásokról és azok okairól.
„Erre nem kaptunk választ, bármennyire is próbálkoztunk minden módon eljutni az illetékes döntéshozókhoz. A közmédia továbbra sem teljesíti feladatát, hallgat az elmúlt hónapok közéletének egyik legmeghatározóbb jelenségéről.
Mivel nem kaptunk választ, ahogy ígértük, demonstrációt szervezünk az MTVA épülete elé, ezt pedig a jövőben további megmozdulások fogják követni, ameddig a közmédia nem hajlandó hitelesen tájékoztatni a magyar oktatás válságáról”
- írják közleményükben.
„A köztévének kötelessége beszámolni az igazságról és minden magyar állampolgár joga, hogy értesüljön az egész országot érintő jelenlegi helyzetről”.
Az esemény részletei ide kattintva olvashatók.
Itt is ülősztrájkot tartottak a diákok. Jobbára olvasgattak.
Az egyházi intézmény aláíróinak nyilatkozata:
A Karinthy Frigyes Gimnázium tanára, Gábor Bálint Facebook-bejegyzése alá érkezett kommentben egy kép a Nagy László Általános Iskola és Gimnáziumról.
A Karinthy Frigyes Gimnázium tanára posztolta Facebookra.
Kommentben az iskola egy másik tanára azt írja: Fantasztikus Diákjaink vannak.
„A székesfehérvári Hétvezér Általános Iskola tantestületének alulírott tagjai szolidaritásunkat fejezzük ki a más iskolákból elbocsátott kollégáinkkal, akik csupán lelkiismeretük szerint jártak el, amikor felemelték szavukat a közoktatás ellehetetlenítése ellen” - írják Székesfehérvárról a tanárok.
„Szeretünk tanítani. Szeretnénk tanítani.
Pedagógusként a szülőkkel és a diákokkal közösen az alábbiakat követeljük:
A mai napon intézményünkben a sztrájk ellehetetlenített eszközével két pedagógus tiltakozik: Mecsei Balázs, Volsik Eszter.
A szolidaritók névsora:
Alföldiné Várady Eszter
Bari Sándorné
Cs. Csizik Ágnes
Csendesné Gazdag Gabriella
Cser-Palkovics Mária
Dévainé Bauer Márta
Dömötör-Horváth Veronika
Dr. Székely Andrásné
Farkas Andrea
Horváth Éva
Horváth Gabriella
Jakab Annamária
Kaiserné Zsolnai Ilona
Kiss Zita
Kovács Róbert
Márfiné Benkovics Ildikó
Pajorné Háklár Rozália
Rasztik-Molnár Katalin
Sábián Tamás
Sebestyén Piroska
Slettné Hanzsér Lilla
Tóth Viktória
Varga Zsuzsanna
Zsédely Tamás
2022. december 8-án a Vecsési Halmi Telepi Általános Iskola 19 dolgozója ismét részt vesz az országos munkabeszüntetésben. A szülők még mindig támogatják ügyünket, 356 gyermek (a diákok több, mint 80%-a) a mai nap folyamán nem jött iskolába - írja Kordás Imola Réka, a helyi sztrájkbizottság megbízott képviselője.
„Mi, a Göllner Mária Regionális Waldorf Gimnázium tanárai a leghatározottabban elutasítjuk, hogy a Belügyminisztérium a megfélemlítés, a megtorlás eszközeivel lépjen fel az oktatási rendszer jobbításáért kiálló pedagógusok ellen. Szolidaritásunkról biztosítjuk a Kölcsey Ferenc, a Karinthy Frigyes, az Eötvös József és Vörösmarty Mihály Gimnáziumokból elbocsátott 13 kollégánkat.
Waldorf iskolaként folyamatosan keressük, hogy az összes magyarországi oktatási intézményben fellépő, rendszer szintű problémákkal kapcsolatban mi a dolgunk és felelősségünk, hogyan reagáljunk, az egyet nem értésünket, a felháborodásunkat milyen formában fejezzük ki. Úgy határoztunk, 8-án, csütörtökön nem tanítunk, és ezzel a tettünkkel közösen állunk az elbocsátott tanárok mellett és támogatjuk azokat az állami iskolákat, ahol hasonló akcióban vesznek részt a kollégáink. Nem hagyhatjuk, hogy ebben a küzdelemben az egyes iskolák egyedül vívják meg a harcukat.
Emellett kiállunk az oktatás szabadságáért, az iskolák autonómiájáért és a tanárok megbecsültségéért!” - írják.
„A nagyszámú polgári engedetlenség és sztrájkoló miatt a nap első felében a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium a 7-12. évfolyamon csak felügyeletet biztosít. A munkabeszüntetéshez 30 pedagógus csatlakozott, döntő többségük a polgári engedetlenséget választva” - írja az iskola egyik tanára.