Egészen különleges az ukrán futballszövetség helyzete, kicsit emlékeztet arra, amikor a kilencvenes évek végén Deutsch Tamás sportminiszter a pazarló gazdálkodásra hivatkozva sikertelenül próbálta leváltani Kovács Attila MLSZ-elnököt.
Az ukrán futballszövetség elnökét, a 47 éves Andrij Pavelkót a múlt hónapban letartóztatták, a nemzetközi segélyalapokkal való visszaéléssel, a kijevi futballisták pénzének elsikkasztásával, a futballpályák építésére szánt pénzek elpazarlásával gyanúsítják. A 2015 óta hivatalban lévő sportvezető ellen a büntetőeljárást megkezdték a hatóságok, 100 millió forintnyi hrivnya ellenében szabadlábon védekezhet.
Az ukrán szövetség keddre időzítette az elnökcserét. A háborús helyzet miatt virtuálisan választották volna meg a 2004-es aranylabdás Andrij Sevcsenkót, akiről eddig úgy lehetett gondolni, hogy inkább edzői ambíciói vannak. Hat évig vezette az ukrán válogatottat, a háború előtt az akkor még Serie A-s Genoa (bukott) edzője volt. Hazatérése után a sportdiplomácia felé vette az irányt, az Ukrán Olimpiai Bizottság alelnöke lett.
Nos, itt lépett közbe a FIFA és az UEFA. A két szövetség különösen háklis a nemzeti szövetségek kormánytól való függetlenségére (az orosz és katari vb-rendezés kapcsán kiderült, hogy másra nem annyira), ezért kilátásba helyezték: ha Pavelkót elmozdítják a helyéről, akkor felfüggesztik az ukrán szövetség tagságát. Ez azt jelentené, hogy válogatottjaik és klubcsapataik egyetlen nemzetközi sorozatban sem indulhatnak, lényegében ellehetetlenülne az ukrán foci. A háború ellenére ugyanis az ukrán bajnokság, ha sokszor semleges helyszíneken, nézők nélkül, de zajlik, a válogatottak pedig a határokon túl, de játszanak. (MTI alapján)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.